JAK PODŁĄCZYĆ PRZENOŚNY GENERATOR DO SWOJEGO DOMU?

JAK PODŁĄCZYĆ PRZENOŚNY GENERATOR DO SWOJEGO DOMU

Najbezpieczniej jest skorzystać z panelu CONECT ATS.

 


A) Zasilanie sieciowe jest podłączone do domu za pomocą wyłącznika automatycznego [1]. W przypadku awarii zasilania sieciowego Twój dom [3] jest pozbawiony prądu.

B) Panel ATS [5] daje możliwość zasilania domu [3] za pomocą PRZENOŚNEGO generatora [4].

NOTATKA
1) Instalacja musi zostać wykonana przez uprawnionego elektryka. Najpierw zainstaluje panel ATS w Twoim domu i podłączy go do głównej skrzynki wyłącznikowej. Dzięki temu jesteś bezpieczny i masz pewność, że Twój system pozostaje aktualny. Co najważniejsze, zapobiegnie to przypadkowemu porażeniu prądem kogoś innego, a nawet siebie.


Jeśli chcesz zainstalować generator stacjonarny, panel CONECT ATS oferuje wszystkie niezbędne połączenia. Można podłączyć dowolny rodzaj generatora: olej napędowy, gaz i benzynę. Możemy dostarczyć odpowiedni kabel do najpopularniejszych marek, takich jak Hyundai i Pramac.

Generator PMD5000S

Szczególnie wynajmując generator na czas przerwy w dostawie prądu, masz pewność, że zwrócisz go w idealnym stanie. Aby mieć pewność, że Twoja rodzina będzie bezpieczna i że w żadnej sytuacji Twoja firma ubezpieczeniowa nie będzie mogła zakwestionować Twojego roszczenia z powodu „wadliwego okablowania”, zalecamy dokładne sprawdzenie systemu. Chociaż panel CONECT ATS jest przeznaczony głównie dla generatorów przenośnych, można automatycznie uruchamiać i zatrzymywać generator rezerwowy (lub generator stacjonarny/stały, jeśli wolisz).

Generator tip HYUNDAI

Panel CONECT ATS posiada wystarczająco cyfrowe wejścia i wyjścia przekaźnikowe, które umożliwiają współpracę z dowolnym silnikiem. Centralą ATS można sterować zdalnie poprzez aktywację wejść ZDALNE WYŁĄCZENIE lub ZDALNY START. W przypadku podłączenia generatora stacjonarnego panel CONECT posiada w pełni zabezpieczoną elektronicznie ładowarkę akumulatorów. Dzięki temu generator będzie gotowy do uruchomienia. Bernini Design dostarcza kable o odpowiedniej długości, dzięki czemu można je łatwo połączyć z najpopularniejszymi generatorami rezerwowymi, takimi jak HYUNDAI, PRAMAC, SMDO i wieloma innymi.

JAK WYKORZYSTAĆ PRZENOŚNY GENERATOR DO ZASILANIA DOMU W PRZYPADKU AWARII PRĄDU. TUTORIAL KROK PO KROKU

JAK WYKORZYSTAĆ PRZENOŚNY GENERATOR DO ZASILANIA DOMU W PRZYPADKU AWARII PRĄDU. TUTORIAL KROK PO KROKU


POBIERZ INSTRUKCJĘ INSTALACJI

Automatyczny Przełącznik Transferu CONECT


1) Przełącz panel CONECT w tryb pracy auto. W przypadku awarii zasilania należy podłączyć przewód do generatora. Odłącz niekrytyczne ELEMENTY (klimatyzator, pralka lub inne elementy). Pozwoli to uniknąć przeciążenia generatora.

2) Zwróć uwagę na odpowiednie ustawienie generatora. Wykonaj wszystkie kontrole zgodnie z zaleceniami producenta. Podłącz przewód zasilający przed uruchomieniem silnika.

3) Podłącz akumulator (jeśli tak) i otwórz zawór paliwa (jeśli tak jest). Uruchom swój przenośny generator. Sprawdź, czy przez co najmniej 5 minut słychać regularny hałas i płynną pracę. Dzięki temu silnik trochę się rozgrzeje. Zamknąć wyłącznik automatyczny na generatorze. Sprawdź spaliny!

4) Jeżeli napięcie i częstotliwość mieszczą się w dopuszczalnych granicach, zielona dioda LED „G” będzie świecić w sposób ciągły. Jeśli parametry elektryczne są poza dopuszczalnymi wartościami, zielona dioda LED będzie migać.

5) Panel CONECT dostarcza prąd do Twojego domu, parametry elektryczne będą zgodne z ustawieniami. Zaświeci się zielony wskaźnik LED „LOAD”.

 


WAŻNA UWAGA
GENERATORY PRZENOŚNE NIE SĄ PRZEZNACZONE DO CIĘŻKICH PRAC. Innymi słowy, NIE UŻYWAJ GENERATORA PRZEZ DŁUŻEJ NIŻ 3 CIĄGŁE GODZINY. ODPOCZNIJ CO NAJMNIEJ GODZINĘ. NIE UŻYWAJ PRZENOŚNEGO GENERATORA PRZY MAKSYMALNEJ MOCY ZNAMIONOWEJ. BEZPIECZNE UŻYTKOWANIE NIE NALEŻY PRZEKRACZAĆ 70% MOCY NOMINALNEJ.

 

6) Nie wolno przekraczać mocy znamionowej generatora. Panele CONECT wyłączą Twój dom, aby chronić generator. W przypadku przeciążenia generatora panele ATS wykryją anomalie w napięciu i częstotliwości.

7) Jeśli pozostawisz panel CONECT w trybie ATS, automatycznie przełączy się on na zasilanie sieciowe, gdy parametry elektryczne znajdą się w normalnych granicach.

8) Kiedy zaobserwujesz przejście generatora na zasilanie sieciowe, należy pozwolić silnikowi pracować przez co najmniej 5 minut. Umożliwi to ochłodzenie silnika.
9) Po godzinie stabilności zasilania sieciowego można rozważyć odstawienie generatora w stan spoczynku. Zwiń kabel na swoje miejsce. Wyczyść kabel i upewnij się, że jest suchy i czysty.

10) Wyczyść generator i usuń cząsteczki brudu. Sprawdź olej i paliwo. Zamknąć zawór paliwa. Jeżeli posiadasz generator z rozrusznikiem elektrycznym, odłącz akumulator.

11) Raz w miesiącu regularnie sprawdzaj swój generator. sprawdź baterię i sprawdź pełną funkcjonalność zgodnie z instrukcją obsługi. Lepiej przetestować go na 30% mocy nominalnej.

 


KUP
POŁĄCZ
PANEL ATS

349€

32A 230V 50Hz

CZAS DOSTAWY 10 DNI OD POTWIERDZENIA WPŁATY BEZPŁATNA WYSYŁKA NA TERENIE POLSKI


BERNINI DESIGN SRL

Zona Industriale

46035 Ostiglia Italy

 VAT IT01453040204

[email protected]

+39 335 7077148


EAST EUROPE FACTORY

BERNINI DESIGN SRL

Industriale Zone

700177 Iasi Romania

Calea Chisinalului 32A

VAT RO31228395

[email protected]

+40 721 241 361